Brno
Reklama

Nejlepší akce v Brno

Reklama

Tiendeo ve vašem městě

Ukázat více měst

Jaké nabídky mohu najít v Brno?

Brno: Turismus, nakupování a mnohem více!

Brno je počtem obyvatel i rozlohou druhé největší město v České republice, největší město na Moravě a bývalé hlavní město Moravy.

K nejvýznamnějším dominantám města patří hrad a pevnost Špilberk na stejnojmenném kopci a katedrála svatého Petra a Pavla na vršku Petrov, utvářející charakteristické panorama města. Druhým dochovaným hradem na území Brna je Veveří, kdysi vybudovaný nad řekou Svratkou a dnes se tyčí nad Brněnskou přehradouTurismus zaznamenává v Brně od 90. let 20. století velký rozmach. Město je výchozí turistickou destinací za poznáním přírodních a kulturních zajímavostí Brna a jižní Moravy. Město je ze serveru, východu i západu obklopeno zachovalými smíšenými lesy, které nabízejí mnoho příležitostí pro turistiku a cykloturistiku. Nejvíce město navštěvují Rusové, Poláci a Italové, v jarním období Němci, Rakušané, Španělé a turisté z Asie a USA. V oblasti cestovního ruchu v Brně na nějakou dobu vzbudilo nečekaný zájem odhalení hodinového stroje na náměstí Svobody, které je nepřesně označováno jako Brněnský orloj.

Nejlepší měsíce pro dobré počasí v Brně jsou květen, červen, červenec, srpen a září. V průměru jsou nejteplejšími měsíci červenec a srpen, přičemž leden je nejchladnějším měsícem v roce. Podle Köppen-Geigerovy klasifikace má Brno mírné oceánické podnebí. Maximální teplota v Brně je v průběhu roku průměrně 14°C.


Brno: Nákupní mapa

V Brně se nachází velké množství nákupních center. Jedním z nejoblíbenějších je Galerie Vaňkovka, kam se vydáte především, když chcete koupit oblečení nebo obuv, ale nabízí také velké množství obchodů, jako je například supermarket, papírnictví, knihkupectví nebo elektro. Mnozí lidé zamíří do nákupních center jako je Vaňkovka také v případě, že se chtějí najíst. Dále se v Brně nachází oblíbené nákupní centra jako Královo Pole a Olympia Brno, která však z větší části leží až za hranicí města. Největšími jsou Olympia Brno, která je druhým největším obchodním centrem v České republice a Avion Shopping Park Brno. Některá velká nákupní centra jsou otevřena non-stop, jako například již zmíněné Královo Pole. Zároveň je běžné, že ve velkých nákupních centrech jsou pravidelně pořádány různé výstavy a kutlurní akce.

V Brně mají své obchodní domy a prodejny například maloobchodní řetězce Globus, Tesco, Kaufland, Albert, Lidl, Billa, Penny Market, Datart, Electro World, OBI, Bauhaus nebo HornbachKaždou z těchto prodejen a  jejich letákypromo akce také najdete na Tiendeo.

Tiendeo international

Reklama