Reklama

Nejlepší akce v Olomouc

Reklama

Letáky a nejlepší nabídky v Olomouc

Coop
Penny Market
Kaufland
Billa
Lidl
Pepco
OBI
Albert
Datart
Globus
Hecht
Tesco
JYSK
Planeo Elektro
Kik
Sportisimo

Tiendeo ve vašem městě

Ukázat více měst

Olomouc: Turismus, nakupování a mnohem více!

Olomouc je statutární a univerzitní město v České republice, centrum Olomouckého kraje, metropole Hané a jedna ze dvou historických metropolí celé Moravy.

Význam Olomouce jako vzdělanostního centra podrthují Univerzita Palackého, Vědecká knihovna a Slovanské gymnázium. Pro svou atmosféru a historické pamětihodnosti je Olomouc vyhledávaným místem konání mezinárodních konferencí a festivalů. Dlouholetou tradici zde má mezinrádoní festival dokumentárních filmů a videoprogramů Academia Film Olomouc a také významný český divadelní festival Divadelní Flora.

Olomouc je známá historickými památkami, sloup Nejsvětější Trojice je od roku 2000 zařazen mezi světové dědictví UNESCO a její historické jádro je městskou památkovou rezervací, po pražské druhou nejvýznamenější v Česku.

Nížina Hané, v jejímž centru Olomouc leží, patří k nejteplejším oblastem v České republice. Klima je zde velmi příjemné a bez extrémů. Na jaře a na podzim se teploty přes den obvykle pohybují mezi 15 a 20 stupni a v létě mezi 25 a 30 stupni.

 

Olomouc: nákupní mapa

Podlehněte kouzlu malých kamenných obchůdků a vydejte se na nákupy do historického centra Olomouce. Na Horním náměstí a v jeho blízkém okolí najdete obchody nabízející tradiční české výrobky, kvalitní potraviny i moderní oděvy zvučných značek a jmen. Rozmanitý sortiment a krásné prostředí Vás jistě uspokojí a pokud jste již unaveni, četné kavárny v centru města Vám nabídnout šálek dobré kávy s výhledem na historické skvosty.

Jedním z nejznámějších obchodních center v Olomouci je Galerie Šantovka, která se nachází v srdci města v bezprostřední blízkosti historického centra. Návštěvníci zde najdou desítky obchodů s módními značkami a to například Blažek, Calzedonia, Cropp, C&A, Gant, H&M, Reserved nebo Tommy Hilfiger. Dále prodejny se sportovním zbožím jako A3 Sport, Alpine Pro, Intersport, Nordblanc nebo Columbia Sportswear. Útulné a kvalitní restaurace, hypermarket Albert, služby pro veřejnost, multikino Premiere Cinemas a bowlingovou arénu. Děti zde naleznou spoustu atrakcí, obchodů s dětským zbožím a hračkami, například Bambule nebo Pompo.

Za zmínku určitě stojí také Olympia Olomouc, kde naleznete opět obchody jako C&A, H&M, New Yorker, s.Oliver, Takko a další. K nákupu potravin zde využijete supermarket Albert, sportovní oblečení nakoupíte v A3 Sport, elektroniku v Datartu a jídlo nebo hračky pro vaše domácí mazlíčky ve Zvěrokruhu.

V neposlední řadě na vás v Olomouci čekají další obchodní centra jako Galerie Moritz, Obchodní centrum Haná, nebo Olomouc City.

V Olomouci také najdeme spoustu obchodních řetězců potravinářských prodejen jako například Billa, Penny Market, Tesco, Albert, Lidl, Globus nebo Kaufland. Každou z těchto prodejen, jejich letákypromo akce také najdete na Tiendeo.


Tiendeo international

Reklama