Reklama

Nejlepší akce v Plzeň

Reklama

Letáky a nejlepší nabídky v Plzeň

Coop
Penny Market
Kaufland
Billa
Lidl
Pepco
Bauhaus
OBI
Albert
Datart
Globus
Hecht
Tesco
JYSK
Planeo Elektro
Kik
Sportisimo

Tiendeo ve vašem městě

Ukázat více měst

Plzeň: Turismus, nakupování a mnohem více!

Plzeň je statutární město na západě Čech, metropole Plzeňského kraje a je čtvrtým největším městem v Česku. Plzeň je známá jako průmyslové a pivovarnické město. Společnost Škoda Transportation a další firmy pokračují v tradici strojírenského podniku Škoda, na druhé straně krajské metropole se pak vaří piva Prazdroj a Gambrinus. Spodně kvašený světlý ležák se označuje jako pivo plzeňského typu, celosvětově pak jako Pilsner nebo Pils, podlě německého jména města Pilsen

Plzeň má podstatný kulturní význam, nacházejí se zde početné kulturní domy a divadla. V roce 2015 byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury. Současně historické jádro města má pravidelnou síť ulic s obdélníkovým městem Republiky uprostřed, jemuž vévodí katedrála svatého Bartoloměje s nejvyšší kostelní věží v Česku.

Za zmínku stojí také například Západočeské muzeum v Plzni, Pivovarské muzeum, Patton Memorial Pilsen, Techmania Science Center, Stará synagoga, Západočeská galerie v Plzni, Františkánský klášter nebo kostel svatého Jiří.

Pro klima Plzeňského kraje jsou charakteristické západní a jihozápadní větry, které přinášejí nejvíce srážek. Z hlediska podnebí je nejteplejší oblastí Plzeňská pánev.

 

Plzeň: Nákupní mapa

Milujete-li nakupování všeho na jednom místě, nenechte si ujít návštěvu jednoho ze šesti velkých obchodních center, které Plzeň, jako většina moderních měst v České republice, vystavěla v posledních letech. Jedním z nejoblíbenějších je nákupní centrum Olympie Plzeň. Obchody, které se v ní nachází potěší každého člena rodiny. Seženete zde vše, od základních potravin, přes drogistické zboží, po oblečení, obuv a občerstvení. Parkování je zajištěno v podzemním parkovišti, které je součástí centra a parkovné je zcela zdarma. Naleznete zde například hypermarket Albert, obchody Alpine Pro, New Yorker, hračkářství Bambule, obuv Baťa, C&A, CCC, Hervis Sport a mnoho dalšího.

Plaza Plzeň nabízí svým zákazníkům nakupování a zábavu v mimořádně příjemném prostředí. Centrum obývá spoustu atraktivních restaurací a kaváren doplněné o multiplex Cinema City, zábavní Fantasy Park a velké parkoviště. K nákupu můžete využít supermarket Albert, dárkový obchod Albi, obuv Aldo, A3 Sport, Calvin Klein, Calzedonia, Reserved, Esprit, Fokus Optik, lékárnu Benu a spoustu dalších prodejen.

Navštěvovanými obchodními centry v Plzni jsou také Galerie Slovany, Nákupní centrum Borská Pole, Obchodní centrum Plzeň a Obchodní centrum Luna.

Tiendeo international

Reklama