Reklama

Nejlepší akce v Praha

Reklama

Letáky a nejlepší nabídky v Praha

Coop
Penny Market
Kaufland
Billa
Lidl
Pepco
Bauhaus
OBI
Albert
Datart
Globus
Uni Hobby
Hecht
Tesco
JYSK
Planeo Elektro
Kik
Sportisimo

Tiendeo ve vašem městě

Ukázat více měst

Praha: Turismus, nakupování a mnohem více!

Praha je hlavní a také největší město České republiky, 14. největší Evropské unie. Praha je v porovnání se zbytkem ČR výrazně bohatším regionem a svojí ekonomickou silou převyšuje evropský průměr. Také patří k nejdůležitějším hospodářským centrům Česka. Vedle význačného filmového průmyslu a zřejmě nejvýznačnějšího odvětví, turistiky, se zde nachází i mnoho závodů zpracovatelského průmyslu

Co se týče podnebí, Praha se od zbytku Česka poměrně liší, je mnohem teplejší a to hlavně její střední část. Průměrná teplota nejchladnějšího měsíce v roce je -1 a toho nejteplejšího 20. Vzhledem k suchému vzduchu jsou ranní mlhy vzácnější.

Postavení Prahy jako turistického cíle je dokumentováno mimo jiné i tím, že bylo město zařazeno na šesté místo ve světovém seznamu nejlepších cílů celého světa pro rok 2016. V Evropě byla Praha v roce 2017 páté nejnavštěvovanější město po Londýně, Paříži, Istanbulu a Římě. Mezi nejnavštěvovanější historické památky patří například Pražský hrad, Vyšehrad, Karlův most, Václavské náměstí, Staroměstské náměstí, Staroměstský orloj a mnoho dalšího. Působí zde také desítky muzeí, galeriií, divadel, kin, restaurací, barů a nočních klubů. Národní galerie v Praze spravuje největší sbírku výtvarného umění v Česku. Ve stálé expozici Veletržního paláce jsou díla světových umělců jako např. Mucha, Picasso, Monet nebo Van Gogh. Každoročně se zde také koná nejnavštěvovanější festival v Česku, světelný Signal Festival.

Praha: Nákupní mapa

V Praze se nachází spousta míst k nakupování. Jedno z nejoblíbenějších nákupních center je Palladium, které se nachází na náměstí Republiky v centru Prahy. Můžete zde najít vaše oblíbené módní značky, parfumerie, knihkupectví, restaurace i kavárny. Můžete zde nakupovat v obchodech jako například H&M, Ann Christine, F&F, Pietro Filipi, Tatuum, Intimissimi, Topshop a další. Obuv najdete v obchodech Geox, Office Shoes, Baťa, Mixer a dalších. Kosmetiku v Clinique, Body Shop nebo Lush. Další oblíbená nákupní centra jsou například Centrum Chodov, Obchodní centrum Letňany, Fashion Arena Outlet Center nebo třeba Nákupní galerie Myslbek. 

Mezi místními i turisty je k nákupům také velice oblíbené Václavské náměstí a ulice Na Příkopě. Řada domů v této oblasti se renovuje a tak vznikají prostory pro nové obchody. V nejbližší době otevřou své prodejny například firmy Carpisa (dámské kabelky a módní doplňky), Pandora (klenotnictví a bižuterie), Reserved (móda).

V Praze také najdeme spoustu obchodních řetězců potravinářských prodejen jako například Billa, Penny Market, Tesco, Albert, Lidl, Globus nebo Kaufland. Každou z těchto prodejen, jejich letákypromo akce také najdete na Tiendeo.Tiendeo international

Reklama